• Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Yökdil Sosyal Online Kurs

Yökdil Sosyal Online Kurs


Yökdil
(Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı) Sosyal, Fen ve Sağlık Bilimleri alanlarında Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce yabancı dil yeterliliğini ölçmek ve değerlendirmek adına 2019 yılından itibaren ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. Her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında 2 defa yapılır. Bu yönü ile YDS sınavı ile benzerlik gösterir.

Yökdil Sosyal Bilimleri sınavı, üniversite ya da çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından yapılan sınavlarda adaylardan kendilerinden dil yeterlilik puanı istenildiğinde başvurulan bir sınav türüdür. Ayrıca üniversitelerde lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda bu sınavlarına katılabilir.
Yökdil sınavlarını YDS ve e-YDS sınavlarından ayıran en önemli özellik bu sınavlarda alan bazlı bir soru tipi karşımıza çıkmaktadır. Yani YDS benzer soru tiplerinin alanlara yönelik kelime, okuma ve anlama yeterliliğini ölçmektedir. Sağlık Bilimleri ve Fen bilimleri alanlarında da yapılan Yökdil sınavlarında eğer Sosyal Bilimler alanlarından mezun iseniz ve bu alandaki diğer lisansüstü programlara başvuruda bulunmak isterseniz sınava katılabilirsiniz.

YÖK- Dil Online Ders Seçimi

YDS online derslerini seçerken adaylar okuduğunu anlama, paragraf, kelime ve diğer soru tiplerinde kendilerine uygun videodan izleme ya da canlı katılım paketlerden birini seçerken Yökdil sınavlarında önce alanınızı belirleyip ardından paket incelemenizi yapmanız doğru bir yaklaşım olacaktır. Örneğin; Sosyal Bilimler üzerinden bir YÖK-Dil eğitim paketi alırken özellikle bu alan için oluşturduğumuz canlı ders paketlerini incelemelisiniz. Bu alanda Sosyal Bilimler alanında karşımıza çıkan soru tipleri, kelime soruları, paragraf ve diğer sorulara yönelik akıcı, anlaşılır bir ders sunulmaktadır.
Yökdil sınavları incelendiğinde 2017 yılında yapılan bir duyuru ile her üç alanda da yapılan sınavların birbiri ile eş değer olacağı ancak adayların kendi disiplinleri ve yetkin olduklarına alanlara göre hangi alanda sınava girmek istediklerine kendilerinin karar vermelerine izin verilmiştir. Ortaya çıkan puanlarını, lisansüstü eğitim ve doçentlik başvuru esnasında alana bağlı olmaksızın da kullanma hakları vardır. Burada kendi alanınızı seçmemizin tek avantajı aşina olduğunuz alanda daha yüksek bir başarı elde edebilme şansınızın olduğudur.
Bazı adayların bu noktada çekindikleri bir konu Fen ya da Sağlık Bilimleri sınavlarını seçersek başarısız olma ihtimalimiz nedir olmaktadır. Aslına yukarı da belirtildiği üzere sınavların zorluk yüzdeleri aynıdır. Ancak yetkin olduğunuz bir alanda sınava girmek sizi motive eder ve akademik olarak ilerleme kaydedeceğiniz alanlarda daha aktif olmanızda yardımcı olur.
Online Yökdil derslerimizde hangi sınav üzerinden tercih yapacaksınız o alanda oluşturduğumuz özel dersleri almanızı tavsiye etmekteyiz.

Online Yökdil Sosyal Bilimler Derse Nasıl Katılım Sağlarız?

Bugün pek çok insan akademik olarak ilerlemek isterken bir yabancı dil kursuna gitme zamanı bulamamaktadır. Hafta içi mesai, hafta sonu dinlenme derken YDS kursu gitme şansı olmayan adaylar içinde online katılabilecekleri zamana ve mekâna bağlı kalmadan derslerini tıpkı bir kurs ortamında gibi alabilecekleri online derslerimizle başarı sağlamaları %99 oranındadır. Burada önemli olan derslere düzenli bağlanabilmeniz, derslerde dikkat edilmesi gereken hususları tekrar etmeniz ve uzman eğitmenlerimizin yönlendirmelerine dikkat etmenizdir. “Kader gayrete âşıktır.” Sözünden yola çıkarak bile söyleyebiliriz ki her kursiyer çabalarını başarılı bir sonuç ile ödüllendirecektir.

Online YDS dersleri satın aldığınızda sistem size giriş yapmanız yani derse katılım sağlayacağınız e-posta adresi ve şifre belirlemenizi ister. Bu bilgileri eksiksiz ve hatasız girdiğinizde eğitim paketiniz aktif hale gelir. Eğitim paketi içerisinde derslerin hangi gün hangi saat aralığında verileceği belirlenmiştir. Eğer online katılma şansınızın olmadığı ya da anlamadığınız ve yeniden dinlemek istediğiniz dersler olursa sistem üzerinden video kayıt olarak da izleyebilirsiniz.

Tüm detayları kursiyerlerin ihtiyaçlarına göre belirlenen Yökdil Sosyal Bilimler eğitim paketlerimiz uzman eğiticiler tarafından oluşturulmuştur. Derslerin içerikleri her yıl sınav sonunda güncellenir. Eğer soru tipinde değişiklikler olmuşsa bu soruların analizleri yapılarak sistem yeniden güncellenir. Yani online sistemlerde tıpkı normal kurslar gibi her yıl kendilerini güncellemektedir. Daha önce bir YDS eğitim aldığınıza bakılmaksızın her seviyeden öğrencinin rahatça katılabileceği akıcı, sade, anlaşılır, soru çözme stratejileri ve taktikleri paylaşılmaktadır.

Yabancı dil yeterlilik sınavlarında özellikle temel seviyede olup “acaba yapabilir miyim?” endişesi duyan kursiyer adaylarımız için derslerin oldukça eğlenceli geçtiğini ve online eğitimler ile her yıl binlerce kursiyerimizin başarılı sonuçlar aldığını söylemek isteriz.

Online Yökdil Sosyal Bilimler

Sadece akıllı bir cihaz ve internet vasıtasıyla zamana ve mekâna kalmadan evinizden, iş yerinizden, tatilinizi yaparken ve daha birçok durumda katılabileceğiniz bu dersler normal kurslara oranla daha az maliyette olmaktadır. Daha önce bir online yds kursu almış olup olmamanız fark etmez sistem size neler nasıl yapacağınızı yönlendirişini yapmaktadır. Derslere girişte sorun yaşadığınızda ya da ders anında bir sorun olduğunda sistem dakikalar içerisinde düzeltme yapmakta ya da canlı dersin tekrarı yapılmaktadır. Bu tarz sorunlar genelde yaşanmasa da kursiyerlerimizi bilgilendirmek adına paylaşımda bulunmakta fayda vardır.

Online Yökdil sınavlarında ders içerikleri genelde şu şekilde olmaktadır;

  • Yökdil sınavına yönelik karşımıza çıkan ilk 20 soru için ayrıntılı olarak vocabulary, phrasal verb, collocation çalışmaları, dil bilgisi sorularına yönelik konu anlatımları, soru çözümleri, soru çözüm stratejileri ve soruyu kısa sürede çözmenize yarayacak soru çözme taktiklerinin anlatımı.
  • Cloze testler için öğrencilerin en çok sorun yaşadıkları bağlaç ve tense sorularının kolayca anlama ve çözülmeleri
  • Cümle tamamlama soruları için öğrencilere sade, açık bir ders anlatımı
  • Çeviri soruları için soru çözme taktikleri
  • Paragraf tamamlama/ ilgisiz yani irrelevant olanı atma/ paragraf soruları için detaylı bilgi.

Yökdil sınavlarında bir adayın başarılı olmasının ön koşulu adayın sınavı tanıması ve hedeflerini belirlemesidir. Özveri ve disiplinli bir çalışma sonucunda adayımızın sınavdan istediği puanı almasının önünde bir engel bulunmamaktadır. Online kurslarımız belirlenirken tamamen kursiyerlerimizin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuştur. Kaynaklarımız alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmıştır. Sınav gününe kadar online eğitimleri bir ya da birden fazla kez izleme imkânınız da bulunmaktadır.

YDS Deneme Sınavları

Online eğitimler sonucunda kursiyerlerimiz tarafından merak edilen bir konuda YDS deneme sınavı gibi Yökdil sınavlarında da deneme olup olmadığıdır. Elbette ki Yökdil canlı katılım derslerinde ya da video kayıt derslerinde paket içerisinde sunulan denemeler canlı bir şekilde yapılmaktadır. Deneme sınavlarında aday yine sisteme giriş yaptığı adresi ve bilgileri kullanır farklı bir durum olduğunda kursiyer telefon aracılığı ile bilgilendirilir. Deneme sınavları sonrasında denemelerin çözümleri kursiyerler ile birlikte yapılır. Kursiyerlere de netleri ve yanlışları hakkında ayrıntılı bir bilgilendirme yapılır.

YDS kursu İstanbul ve YDS kursu Ankara gibi yıllardır YDS ve Yökdil alanlarında binlerce adayı istediği başarılı puanlara kavuşturan online eğitimlerimizden hemen şimdi daha fazla detay öğrenmek için tıklayın.

 

Yökdil Sosyal Online Kurs
Yökdil Sosyal Online Kurs

 

YDS ve YÖKDİL Sınav sonuçları için buraya tıklayın

0 responses on "Yökdil Sosyal Online Kurs"

Leave a Message

Tasarım © Ajans ZERO | All rights reserved.