• Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Hakan Hoca Kimdir? 

Hayatta pek çok konuda iyi noktalara gelmenin, alanında iyi bir hocayla karşılaşmaktan geçtiğini düşünüyorum. Benim de hayatımdaki en önemli dönüm noktalarından biri lisedeki İngilizce öğretmenimdir. Şu anda tecrübeli ve başarılı bir İngilizce öğretmeni olmamın temellerini, lisedeki İngilizce öğretmenimin attığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. 

Yoğun bir hazırlık eğitimden geçiyorduk ve öğretmenimin, öğretme teknikleri hem derse hem de bu alana olan ilgimi her geçen gün daha da arttırıyordu. Daha o zamanlar tıpkı onun gibi iyi bir İngilizce öğretmeni olmaya karar vermiştim. O dönemlerde yabancı dil öğreniminin sadece gramer konularından ibaret olmadığını ve dil öğrenmek için, dile maruz kalınması gerektiğini fark etmiştim. 

Hocamızın derse olan ilgimizi arttırmak adına düzenlediği etkinlikler ve motivasyonumuzu yükseltmek için verdiği hediyeler, beni oldukça mutlu ediyor ve aynı zamanda her geçen gün bu alana daha fazla ilgi duymamı sağlıyordu. Lise 2’de ders almaya başladığım Serpil hocamdan ise İngilizce dil bilgisinin tamamını öğrendiğimi söyleyebilirim. 

Hocalarımın donanımı derse olan ilgimi arttırdıkça bu alanda daha fazla çalışmaya ve kendimi geliştirmeye başladım. Bunun sonucunda da 1998 yılında Uludağ Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği kazandım. Daha kazandığım ilk yılda başarılı bir İngilizce öğretmeni olacağımı kafaya koymuştum. Üniversitedeki hocalarımdan da dilin tüm inceliklerini ve İngilizcenin nasıl öğretileceğini kavradım.  

Üniversite’yi bitirdikten sonra 2002 yılında Hatay İskenderun’da çalışmaya başladım. Dershanelerde, halk eğitim merkezlerinde, etüt merkezlerinde ve çok sayıda yerde YDT, YÖKDİL, YDS, TOEFL, TOEIC, KET, PET, FCE, genel İngilizce, iş İngilizcesi, çeviri, danışmanlık ve çocuklarda dil eğitimi dersleri verdim.  Bu sayede çok fazla öğrenciyle tanışıp çok sayıda tecrübe edindim. 

Tüm bu tecrübelerimin birikimiyle 18 yılın sonunda soru yazarlığı yapmaya başladım. Bugüne kadar yaklaşık 30.000 soru yazdım. Bunun yanı sıra özel konu anlatım PDF’leri, efsane sınav taktikleri ve kendime has dil anlatım metotları hazırladım. Tüm bunları Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak için Youtube kanalı açtım ve aktif bir Instagram hesabı kurdum. Instagram hesabımda her gün hikâye ve gönderiler paylaşmakta ve bu gönderilerde sınavlarda çıkan önemli noktalara, çıkmış kelimelere ve edatlara dikkat çekmekteyim. 

Daima aktif kalabilmek ve sizinle daha iyi iletişime geçebilmek adına bir Telegram kanalı kurdum ve bu kanalda her gün Quiz’ler yapıyorum. Quiz sonuçlarına göre haftanın 1.’si olan kişiye kitaplarımdan birini hediye ediyorum.  

Web sitemde ise yüz yüze gerçekleştirdiğim eğitimleri sanal ortama taşıyor ve normalden daha uygun fiyatlarla bu eğitimlere ulaşmanızı sağlıyorum. Tüm bunları daha da geliştirmek adına önümüzdeki günlerde Digital Language Campus adında bir platform tasarlayıp sizlerin kullanımına sunacağım.  

Peki bana neden king diyorlar? Çalışma hayatına başladığım günden beri benim için King ifadesini kullanıyorlar. Peki neden? Hani bazen biri, bir şey demeden ve bir karşılık beklemeden faydalı şeyler yaparsınız ya… İşte hocam kralsınız derler… Bu da tam olarak öyle ortaya çıktı ve hâlâ da böyle söylenmeye devam ediliyor. 

Tasarım © Ajans ZERO | All rights reserved.
Popüler Kurs
Size özel teklifimiz var
Ağustos Yökdil
Grup Koçluğu
En az 20 puan artır
Özel Whatsapp grubu
Buraya Tıkla
Get Access Now! & Save 50%
Personal Trainer FREE Nutrition Custom Workout App
Get Access Now!