• Sepetinizde ürün bulunmuyor.

YDS 2021 Çıkmış Soruları

YDS sınavına hazırlanırken YDS 2021 soruları, YDS 2020, YDS 2019 ve daha önceki tarihlerde çıkmış sorular incelenerek YDS’de çıkabilecek soru stillerine ulaşılabilir. Yabancı Dil Sınavı ile gramer bilgisi, kelime bilgisi, okuma ve anlama becerileri ölçülmektedir. YDS puanı ile akademik olarak eğitimine devam etmeyi tercih edenler için istenen bir puan türüdür. KPSS öğretmenlik sınavında da YDS puanı talep edilmemektedir. Yabancı dil tazminatı almak isteyen devlet memurlarının da YDS sınavına girmeleri gerekmektedir.

 

YDS 2021 Çıkmış Sorulara Nasıl Ulaşılır?

Yabancı Dil Sınavı soruları Ölçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM)’nın web sitesinde yayınlanmaktadır. YDS 2021 sorularına aşağıdaki link  üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca online eğitim sitelerinde de geçmiş dönemlere ait sınav sorularına ulaşabilirsiniz. YDS sınavı bir yıl içerisinde ilkbaharda ve sonbaharda toplamda 2 defa yapılmaktadır. Ayrıca geçmişte verilmiş olan YDS çıkmış sorular listemize göz atarak tüm verilere anında ulaşabilirsiniz.

 

YDS Ye Nasıl Çalışılır?

SSS 

1 – YDS zor bir sınav mı?

YDS 80 sorudan oluşan, gramer, okuma ve yazma, kelime bilgisi gibi yabancı dil yeterlilikleri ölçmeye yarayan bir sınavdır. Yabancı dil sınavında B1 seviyesinde sorular sorulmaktadır. Sınava giren adaylar B1 seviyesinde yabancı dil bilgisine sahip ise YDS sınavında başarılı olabilir. Her sınavda olduğu gibi düzenli ve sistemli çalışma ile sınav soruları rahatlıkla yapılabilir. YDS 2021 soruları ve geçmiş dönem soruları, YDS sınav sorularının zorluk derecesi hakkında bilgi verici olacaktır.

2 – YDS hazırlanmak için ne yapmalı 

YDS sınavında yabancı dil yeteneğini ölçmek için gramer, okuma ve yazma, kelime bilgisi ile ilgili sorular sorulacaktır. Bu alanlarda yabancı dili geliştirmek için okuma yapılmalı, eğitim videoları takip edilmeli, kelime dağarcığı mümkün olduğunca genişletmeli ve güncel tutulmalı, piyasada iyi içeriğe sahip YDS kaynak kitaplarına çalışılmalı ve YDS 2021 sorularına ve geçmiş dönemde çıkmış olan sorulara bakmalı ve yoğun tempoda çalışmalar yapılmalıdır.

3 – YDS kaç ay çalışmalı

YDS çalışma süresi, dil seviyesine göre değişiklik gösterecektir. Yabancı Dil Sınavına girecek adayın alanındaki yabancı dil, başlangıç seviyesinde ise 1 yıl ve üzerinde bir süre çalışma yapılması gerekmektedir. Sınava girecek adayın ortalama bir seviyede dil bilgisine sahipse ortalama 8 aylık bir çalışma süresi yetebilir. 

4 – YDS’ye 3 ayda hazırlanılır mı?

Sınava girecek adayın dil seviyesi, sınavda adaydan istenen seviyeye eşit ise 3 aylık bir çalışma ya da tekrar süresi aday için yeterli olabilir. Fakat sınava girecek aday seviyenin altında bir dil bilgisine sahipse, 3 aylık bir çalışma süresi adaya yetmeyecektir. Dil bilgisi sınava adayın gireceği yabancı dil seviyesi ne kadar altında ise, adayın çalışma süresi de o kadar uzayacaktır.

5 – YDS’de kaç yanlış bir doğruyu?

YDS sınavında yanlışlar doğruyu götürmez. Yetenek sınavı olması nedeniyle sadece bilgi ölçülür. YDS sınavında 3 ya da 4 yanlışın bir doğruyu götürmesi gibi bir uygulama yapılmaz.

 

 

 

Tasarım © Ajans ZERO | All rights reserved.