• Sepetinizde ürün bulunmuyor.

YÖK DİL Deneme Sınavı

Lisansüstü programlardan ve akademik anlamında açılan kadrolardan kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmak isteyen adaylarda başvuru anında yabancı dil yeterlilik ölçmek ve belgelendirmek isteyen adayların girmek zorunda oldukları sınava YÖK Dil sınavı denmektedir. YÖK Dil, ÖSYM tarafından her yıl ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılan bir dil yeterlilik tespit sınavıdır. Fen bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimleri olmak üzere 3 alan üzerinden yapılan bu sınavda hazırlık süreci oldukça önemlidir.

Online YÖK Dil dersleri ile sınava hazırlık sürecinde kursiyerlerin ihtiyaç duydukları her konu akıcı, sade ve anlaşılır bir şekilde alanında uzman ve deneyimli hocalar tarafından anlatılmaktadır. Online olarak kullanacağınız platforma istediğiniz zaman yeniden girme ve dersleri tekrar etme şansınız da bulunmaktadır. Anlamlı bir ders anlatımı sonrası hocalarımız ile birlikte yoğun bir soru çözme süreci başlamaktadır. Bu soruların tamamı daha önce yapılan ve yeni sınav müfredatlarına yönelik soru tiplerine benzerdir. Soru üzerinde kursiyerlerin soruya nasıl yaklaşması gerektiği detaylı bir şekilde anlatılır ve sınav gününe kadar etkili ve verimli ders çalışma sistemleri üzerine durulur.

Online YÖK Dil

Online YDS ya da YÖK Dil sınavlarına hazırlıklar son birkaç yıldır adayların en çok tercih ettiği sınava hazırlanma yöntemidir. Yoğun iş hayatı ya da okul hayatı ile sınava hazırlanmak için yüz yüze YDS kursu alma şansı olmayan adayların çoğu online dersler sayesinde istedikleri puanları alabilmektedir.

YÖK Dil hazırlık sınıflarımızda sınava hazırlanan adayların ihtiyaç duydukları konu anlatımı, soru tipi analizleri, sınava yönelik soru çözme becerisi kazanımı, soru taktikleri, çeviri ve kelime öğrenimi gibi sınav her açıdan açık ve anlaşılır bir seviyeye taşırken akademik hayatınızda da İngilizceyi daha aktif bir şekilde kullanacağınız bir ders yöntemi size uygulamaktayız.

Online YÖK Dil dersleri ile sınava hazırlanan bir kişinin herhangi bir kaynağa, ders notuna, soru kitabına hatta sözlüğe bile ihtiyacı kalmaz. Adayların ihtiyaç duydukları tüm konular sistem tarafından temin edilir. Bu şekilde sadece etkili bir sınav hazırlık süreci yaşarken aynı zamanda fazladan almak zorunda kalmayacağınız kaynaklar içinde uygun maliyetli bir sınav dönemi yaşarsınız.

YÖK Dil Sınavlarına Hazırlık Yaparken Seviyemiz Önemli midir?

“Dil nankördür ve çabuk unutulur.” Sözünden yola çıkarak eğer daha önce bir online YDS ya da yüz yüze etkileşimli bir YDS hazırlığı ya da okullarda verilen dil derslerinden dolayı yabancı dile aşina olsanız da aktif olarak kullanmadığınız bilgilerin zamanla unutulacağını tüm bilim insanları onaylamaktadır. Okullarda verilen İngilizce dersleri ile sınava hazırlık ise bambaşka bir şeydir. Bilindiği üzere YÖK Dil sınavları kişilerin mezun oldukları alanlara göre yapılan bir alan yabancı dil yeterlilik ölçme sınavıdır. Bundan dolayı burada kullanılan kelimelerin ağırlığı mesleki İngilizce terimlerinden oluşmaktadır.

YÖK Dil online derslerimiz hazırlanırken adayların seviyeleri değil çalışma gayretleri önemsenir. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz. Bir adayın online derslerimizi satın aldıktan sonra sisteme girerken seviyesi temel yeterlilik düzeyinde olsa dahi eğer platformu aktif bir şekilde kullanırsa verilen ödevleri ve soru çözme derslerinde aktif bir şekilde yer alırsa bu sınavda başarılı olmamak için hiçbir nedeni olmaz. Dönem içerisinde adayların bilgi eksiklerini tespit etmek ve ilerlemelerini görmek adına yapılan YÖK Dil deneme sınavı (ları) bu açıdan oldukça önemlidir.

Online YÖK Dil Deneme Sınavı Nedir?

YÖK Dil gruplarında sistemde yeni nesil soru tarzlarına gidilmiş mi, soruların zorluk seviyelerine ne kadar, adaylar hangi sorularda daha fazla zorlanır gibi durumları önceden ölçmek ve yeni döneme hazırlanırken adayları buna alıştırmak adına sınava uzman eğitmenlerimizde katılmaktadır.

Ders anlatımlarımız, soru kaynaklarımızın tamamı sınav sonrasında güncellenerek yeni döneme hazırlıklarımızı yapmaktayız. Bu hususta dikkat ettiğimiz en önemli şey ise YDS ya da YÖK Dil derslerimizde adaylarımıza sınava birebir benzer olarak yaptığımız deneme sınavlarına katılmalarıdır.

Online YÖK Dil deneme sınavı ile adaylarımıza sınav formatına benzer sorulardan oluşan denemeler yapmaktayız. Bu denemeler genelde sınava yakın olacak tarihlerde online bir şekilde yapılmaktadır. Denemelere katılım için adaylara belirli bir süre verilir. Süre sonunda sorular adayların istedikleri saat ve tarihte girebilecekleri şekilde sunulur. Adaylar soruları yanıtlar ve sisteme kayıt eder. Süre bitiminde alanında uzman ve deneyimli hocalarımız ile sorular tek tek analiz edilir ve sorulara etkili ve verimli yaklaşma becerilerimizin artması adına ipuçları paylaşılır.

Deneme esnasında eğer adayların elektrik ya da internet kaynaklı sorunları olursa sisteme ulaşmaları halinde adaylar için deneme yeniden sıfırlanır ve denemeye yeniden katılım sağlamaları beklenir. Bu açıdan normal bir deneme ile arasında hiçbir fark yoktur.

Online Deneme Çözüm ve İstatiksel Bilgiler

YÖK Dil deneme de sorular deneme bitiminde adaylar ve hocalarımızın canlı katılımları ile çözülmektedir. Adaylarımızın her bir soru için daha iyi daha kolay nasıl çözülebilir mantığına uygun soru çözümleri gerçekleştirilir.

Sorularda adayların doğru/yanlış ve net sayıları hangi konularda eksik oldukları gibi istatiksel bilgileri adaylara paylaşılır. Sınava giren kişiler üzerinden başarı sırası gibi detaylı bir şekilde bilgileri adaya sunulur. Bu şekilde konu eksikleri, ön bilgi hataları, soru çözümünde etkili olması gibi durumlar üzerinden aday sınava kadar daha iyi bir şekilde hazırlanır.

Neden Online YÖK Dil Dersleri?

Bugün internetin gelişmesi ile dünyanın dört bir yanında İngilizce öğrenmek için uzman eğitmenler online platformlar ile bir araya gelmektedir. Sınava hazırlık sürecinde bulunduğu ilde kendisine yönelik bir YÖK Dil kursu bulamayan adaylar sınavlara diğer adaylara göre dezavantajlı bir şekilde başlamaktadır. Eğitimde fırsat ve eşitlik ilkesine aykırı olan bu sistem açığında son yıllarda online YÖK Dil dersler yardımcı olmaktadır.

Sınava hazırlanırken nerede olursanız olun sadece internet ve akıllı cihaz yardımı ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden katılabileceğiniz ders paketleri ile sınava tüm ihtiyaçlarınız düşünülerek girmek ve başarılı olarak bu süreci atlatmak isterseniz tek yapmanız gereken ana sayfa üzerinden kendinize en uygun eğitim paketini seçmek ve sisteme dâhil olmaktadır. Online dersler canlı katılım ya da video üzerinden izleme şeklinde farklı kategorilerde sunulmaktadır. Adayların kendi bütçelerine ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak sisteme girmesi ve başarılı olması açısından Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler dersleri için ayrı ayrı paketler sunulmaktadır.

YDS kursu İstanbul yabancı dil yeterlilik tespit sınavlarında sizlere en iyi sınav sürecini sunmaktadır. YDS kursu Ankara gibi aramalar yapmanıza gerek kalmadan bulunduğunuz ilden en iyi hocalar ile sınava hazırlanmak mümkün. Ayrıntılı bilgi ve ders paketlerini incelemek için hemen tıklayınız, avantajlı fırsatları kaçırmayın.

0 responses on "YÖK DİL Deneme Sınavı"

Leave a Message

Tasarım © Ajans ZERO | All rights reserved.